Alternatywna trasa z Niemiec do Włoch z pominięciem płatnej autostrady w Austrii

IMG_0991 Jadąc do lub z Włoch, najszybszą trasę mamy przez Austrię, i choć jest to tylko niewielki fragment naszej trasy, zapłacić musimy cały koszt gdyż w Austrii obowiązują winiety nie kilometrówka. Koszty nie są małe: roczna opłata  za samochód osobowy (do 3,5 t) wynosi 85,70 Euro, dwumiesięczna – 25,70 Euro, dziesięciodniowa – 8,80 Euro. Tak więc zakładając 14 dniowy urlop, za samą winietę zapłacimy 17,6 € + 16 € za przejazd mostem przez przełęcz Brenner co daje nam 33,6 € za przejechanie ok. 200 km.

Pokażemy jak ominąć te koszty i wybrać alternatywną dla autostrady trasę, trasa bardzo przyjemna i polecona nam przez znajomego Francuzo-Niemca 🙂 Dlaczego tak? Po prostu raz jego graniczne miasteczko było francuskie, innym razem niemieckie i w ten sposób ma dwa obywatelstwa oraz perfekcyjnie posługuje się oboma językami jak pierwszymi.

Bez_tytułu_2Na początek, z Polski kierujemy się na Monachium, po dojechaniu wpisujemy w nawigację „Garmisch Partenkirchen” (Niemcy).

Gdy dojedziemy na miejsce wpisujemy „Sterzing” lub „Brennerbad”(Włochy). Zaznaczamy pominięcie dróg płatnych i ruszamy. Jeśli po drodze, oprócz mijanych uroczych miasteczek, będziemy przejeżdżać przez Insbruck, to znaczy, że jesteśmy na dobrej drodze. Granicę przekraczamy w Brennerpass i tej tabliczki również wypatrujemy w drodze.

Jadąc z powrotem, wpisujemy wszystko oczywiście w odwrotnej kolejności 🙂

Powodzenia 🙂

1226 KOMENTARZE

Comments are closed.