Heide-Park – największy park rozrywki w północnych Niemczech, znajduje się w pobliżu miasta Soltau koło Hamburga. Zajmuje ponad 850 000 m². Został otwarty 19 sierpnia 1978.

zdjęcia 146My wybraliśmy się na tematycznie zorganizowany Helloween, i choć momentami przez październikową pogodę było zimno, to adrenalina skutecznie nas rozgrzewała.

zdjęcia 135
Kraken

W związku ze znaczną odległością, najpierw pojechaliśmy do Hamburga, który przez dwa dni chcieliśmy zwiedzić. zdjęcia 139Tym razem z nami pojechała Weronika ze Zbyszkiem, a na miejscu w Heide Parku spotkaliśmy się z moją kuzynką Anią z dziećmi: Sarą i Marcelem. Tak więc, stanowiliśmy całkiem sporą ekipę 🙂  Dość kiepska pogoda miała swoje plusy, jak choćby to, że nie było gigantycznych kolejek, a właściwie nie było ich wcale, dzięki czemu z niektórych atrakcji mogliśmy korzystać nie opuszczając miejsca. W parku znajdziemy ok. 50 różnych atrakcji skierowanych do odwiedzających w każdym wieku. Na terenie Heide Parku znajdują się również noclegi,ale my skorzystaliśmy z Motelu w Bremen oddalonego o godzinę drogi, gdzie ceny były zdecydowanie atrakcyjniejsze.

Mina Ani mówi wszystko o Krakenie
Mina Ani mówi wszystko o Krakenie

Za najbardziej ekstremalną atrakcję muszę uznać Krakena. To rollercoaster którym spadamy w dół pod kątem 90° z wysokości 41 m. Kilka sekund na szczycie zwisamy swobodnie by bez ostrzeżenia runąć w dół z prędkością 103 km/h, prosto w paszczę Krakena, która z tak wysoka wydaje się zbyt mała byśmy się do niej zmieścili. Długość tego, otworzonego w 2011 roku toru wynosi 476 metrów.

 

Ten moment, gdy nie możesz się wycofać...
Ten moment, gdy nie możesz się wycofać…
zdjęcia 134
…a polecisz zaraz z wysokości około 16 piętra

Kolejnym wyzwaniem jest Flug der Dämonen, pierwszy wing coaster w Niemczech. Mkniemy 100 km/h przez 5 inwersji! Maksymalna wysokość to 40 metrów, a długość tej przyjemności ma 772 metry.

zdjęcia 124
Flug der Dämonen

Atrakcji mamy naprawdę sporo, i dobrze zameldować się z samego rana aby z jak największej ich ilości skorzystać. Na pewno tam wrócimy i polecamy wszystkim!

zdjęcia 187

656 KOMENTARZE

Comments are closed.