tgroty mapa
Trasa z Alberteville

Groty i wodospad znajdują się w miejscowości Seythenex oddalonej o ok. 20 minut od Albertville. Otwarte są od 16 kwietnia do 18 września, codziennie od 10 do 17, a w miesiące wakacyjne czyli lipiec/sierpień, od 9:30 do 17:30. Bilety dla dorosłych 8 €, dzieci (w wieku od 4 do 12 lat) € 6.

Grotte Et Cascade de Seythenex0006Przed wejściem na teren wodospadu, możemy skorzystać z oferty kawiarni, oraz sklepiku z pamiątkami a także obejrzeć skromne muzeum.

Klimat po przekroczeniu bramki z biletami zmienia się diametralnie, tak jakbyśmy się nagle znaleźli w lasach tropikalnych. Wilgotność jest bardzo duża, jednak mnogość zieleni tamuje promienie słońca, przez co nie jest tu tak gorąco jak kilkanaście minut wcześniej, zanim się tu znaleźliśmy. Zalecane są dobre buty i ciepła odzież, gdyż temperatura wynosi 10 ° C.

Całość zwiedzania tego dziwacznego miejsca, jest podzielona na dwa etapy. Najpierw samodzielnie schodzimy na dół. 8j3p9pe5Po stromych schodach i krętych ścieżkach, aż do stóp wodospadu wysokiego na 45 metrów. Idziemy ścieżką i prowizorycznym pomostem dalej, na końcu dróżki znajduje się betonowy budynek w którym dawniej była elektrownia wodna. Podczas spaceru w tym niezwykłym miejscu, na samym dole, dostrzeżemy napis HELP, co tylko potęguje oderwany od reszty świata klimat. Kolejnym etapem jest zwiedzanie długiej na 250 metrów groty. Z uwagi na bezpieczeństwo, jednorazowo może wejść tylko 20 osób, czasem więc trzeba  uzbroić się w cierpliwość. Ponieważ zwiedzanie groty trwa około 40 minut, możemy w oczekiwaniu na swoją kolei, wejść na pomost na samym szczycie wodospadu. Wejście do groty jest za dodatkową opłatą. Ceny takie same, jak za wejście do wodospadu.

Grotte Et Cascade de Seythenex0020
Bujna roślinność i zejście do tego zakątka
Grotte Et Cascade de Seythenex0019
Bujna roślinność

1217 KOMENTARZE

Comments are closed.